Звіт про динаміку середнього запасу: що це, для кого та чому ця інформація справді важлива

Звіт про динаміку середнього запасу: що це, для кого та чому ця інформація справді важлива

Що таке звіт про динаміку середнього запасу?

Звіт про динаміку середнього запасу — це аналітичний звіт, що відображає зміни у середніх залишках товару на складі протягом певного періоду часу. Зазвичай такий звіт включає інформацію про кількість наявного товару на початок та кінець періоду, обсяг придбаного та проданого товару, а також розраховує середній залишок.

Облік залишків товарів та матеріалів відіграє критично важливу роль у ефективному веденні бізнесу. Розглянемо декілька основних причин, чому це так:

 • Контроль над товаром: Звіт про середній залишок товару допомагає побачити, як добре ми контролюємо наші запаси. Якщо наш товар постійно збільшується, можливо, ми купуємо забагато або не продаємо достатньо.
 • Бюджет і гроші: Знаючи, скільки товару у нас є, ми можемо краще розуміти, скільки грошей у нас "зависло" у товарі. Це допомагає краще планувати фінанси і вирішувати, коли купувати новий товар.
 • Потреба у складі: Якщо ми знаємо, як змінюється наш середній залишок товару, ми можемо краще планувати, скільки місця нам потрібно для нього. Це допоможе виявити нові способи заощаджень на зберіганні товару.
 • Відслідковування популярності товару: Якщо наш середній залишок товару змінюється, це може нам показати, які товари стають більш або менш популярними. Наприклад, якщо у нас зменшується кількість якогось товару, це може означати, що він стає більш популярним.

Якщо підприємство не обліковує свої залишки товарів та матеріалів, це призводить до ряду проблем, включаючи витрати на непотрібні закупівлі, неспроможність виконати замовлення вчасно через недостатній запас, а також проблеми з фінансовою звітністю.

Чому буває складно вирахувати динаміку середнього запасу?

 1. Великий обсяг даних: Облік великої кількості різноманітних товарів та матеріалів може бути важким та часомісним.
 2. Потреба в постійному оновленні.
 3. Вартість і складність систем обліку: Встановлення та обслуговування системи обліку запасів може бути дорогим та складним, особливо для малого та середнього бізнесу.
 4. Помилки при ручному введенні даних: Ручне введення даних про запаси провокує помилки, які, в свою чергу можуть призвести до неправильного керування запасами та втрат.

Необхідність вести облік залишків товарів та матеріалів безсумнівна, але для цього потрібно знайти ефективні та економічно обгрунтовані методи.

Формуйте звіт з Ordage у 2 кліки!

В сервісі Ordage доступний звіт про динаміку середнього запасу, що надає глибоке розуміння того, як змінюється ваш запас товарів протягом часу. Він допомагає не просто контролювати товар, але й розуміти, як ваш бізнес відповідає на зміни попиту, і дозволяє вам більш ефективно керувати фінансами та простором для зберігання.

Переваги звіту включають:

 1. Контроль над запасами: Ви можете бачити, зростають або зменшуються ваші запаси, що допомагає краще керувати закупівлями та продажами.
 2. Планування фінансів: Розуміючи середній залишок вашого товару, ви можете краще планувати ваші витрати і доходи.
 3. Ефективне використання простору: Розуміння, як змінюється ваш запас, допоможе вам ефективніше використовувати свій складський простір.
 4. Відслідковування популярності товару: Зміни в вашому запасі підкажуть вам, які товари стають більш або менш популярними. 

Звіт про динаміку середнього запасу — це потужний інструмент для аналізу та планування, який може допомогти підприємствам оптимізувати керування запасами та покращити фінансові результати.

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу.