Прибутковість клієнтів: ключ до розуміння своїх доходів

Прибутковість клієнтів: ключ до розуміння своїх доходів

Мета будь-якої підприємницької діяльності — прибуток. Мета компаній, що прагнуть зростати й розвиватися ще більше — зрозуміти, хто з клієнтів приносить більше прибутку та сконцентруватися на задоволенні їх потреб.

Коли ви знаєте, хто купує у вас найбільше, ви можете витрачати більше грошей на рекламу для цих людей, а також створити нові товари або послуги, які вони хочуть купувати.

Ємний та зрозумілий інструмент в цьому — звіт з прибутковості клієнтів.

Звіт з прибутковості клієнтів — це документ або система відображення даних, яка демонструє прибуток, отриманий від різних клієнтів або груп клієнтів. Він може включати такі параметри, як загальний обсяг продажів до кожного клієнта, прибуток, отриманий від кожного клієнта після віднімання витрат, а також різні показники, які допомагають зрозуміти вартість обслуговування клієнта (зокрема, маркетингові витрати, витрати на обслуговування та т.д.).

Яка інформація надається у звіті?

Звіт по прибутковості клієнтів може включати таку інформацію:

 • Кількість замовлень: Це допомагає підприємству відслідковувати, які клієнти замовляють товари або послуги найчастіше.
 • Виручка: Показує, яка сума грошей отримана від окремого клієнта за певний період часу.
 • Загальні витрати: Демонструє, скільки коштує обслуговування окремого клієнта, включаючи виробництво, доставку, сервіс та інші витрати.
 • Маржинальний прибуток: Показує, скільки грошей залишається після вирахування витрат на обслуговування клієнта.
 • Відсоток від загального прибутку: Допомагає підприємству зрозуміти, наскільки важливим є окремий клієнт для загального прибутку компанії.

Чому ця інформація важлива?

 • Ідентифікація ключових клієнтів: Підприємство може визначити, які клієнти приносять найбільший дохід, що дає змогу приділяти їм більше уваги та ресурсів.
 • Розуміння прибутковості: Відслідковування прибутковості клієнтів дозволяє підприємствам розуміти, як вони заробляють свої гроші, що є важливим для прийняття стратегічних рішень та планування майбутнього росту.
 • Управління відносинами з клієнтами, наприклад, на основі отриманої інформації ви можете запропонувати особливі умови чи програми лояльності для ключових клієнтів.
 • Оптимізація витрат: Знання того, які клієнти приносять найбільшу прибутковість, може допомогти підприємствам зосередити свої витрати на найбільш важливі аспекти, що забезпечують найбільшу виручку.
 • Удосконалення продажів і маркетингу: Розуміння того, які клієнти є найбільш прибутковими, може допомогти у виборі стратегії маркетингу та продажів, що найкраще відповідає цільовій аудиторії.

Кожен клієнт є унікальним, і розуміння того, який внесок вносить кожен з них в прибуток підприємства, може бути дуже корисним для вибору стратегій маркетингу, продажів та обслуговування. Ця інформація допомагає підприємствам краще розуміти свою клієнтську базу, приймати обґрунтовані рішення і, як результат, збільшувати прибутковість бізнесу.

 1. На основі даних про прибутковість клієнтів можна виробити стратегії для поліпшення взаємодії з найбільш прибутковими клієнтами, зокрема програми лояльності, персоналізовані пропозиції тощо.
 2. Ви можете зосередити свої маркетингові зусилля та продажі на залучення більшої кількості клієнтів, схожих на ваших найбільш прибуткових клієнтів, а також оптимізувати свої витрати на рекламу та маркетинг.
 3. Знання про те, хто є вашими найбільш прибутковими клієнтами, може також вплинути на вашу стратегію ціноутворення. Ви можете вирішити, що хочете збільшити ціни для певних сегментів або надати знижки для ключових клієнтів.
 4. Дані про прибутковість клієнтів можуть вплинути на ваши довгострокові рішення, наприклад, на яких продуктах чи послугах зосередитись, які ринки розвивати тощо.
 5. Розуміння, які клієнти приносять найбільший дохід, допоможе вам краще оцінити та управляти фінансовими ризиками. Наприклад, якщо більшість ваших доходів залежить від невеликої кількості клієнтів, це може бути ризиком, який варто враховувати в своїй стратегії.

Що буде, якщо не мати цієї інформації?

Відсутність інформації про прибутковість клієнтів може призвести до ряду проблем:

💢 Неоптимальний розподіл ресурсів: якщо підприємство не знає, які клієнти приносять найбільший прибуток, воно може витрачати ресурси на обслуговування менш прибуткових клієнтів.

💢 Втрата прибутку: підприємство може не визначити своїх найцінніших клієнтів і, як результат, пропустити можливості для збільшення продажів та прибутку.

💢 Втрата клієнтів: без знання того, які клієнти є найбільш прибутковими, підприємство може не надати їм достатнього рівня обслуговування, що може призвести до втрати цих клієнтів.

Таким чином, звіт по прибутковості клієнтів є важливим інструментом для успішного управління бізнесом і має велике значення для рішень, що впливають на прибутковість компанії. Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу.