Рентабельність за видами товарів або послуг: аналіз, розуміння, практика

Рентабельність за видами товарів або послуг: аналіз, розуміння, практика

В успішному керуванні бізнесом не обійтися без глибокого розуміння ефективності його різних сегментів. Зокрема, в товарному і виробничому бізнесі — без розуміння рентабельності продукції.

Що таке рентабельність?

Рентабельність — це показник ефективності бізнесу, що вимірюється відношенням прибутку до витрат. Вона дозволяє оцінити, наскільки добре компанія використовує свої ресурси для генерації прибутку.

У контексті рентабельності за видами товарів або послуг (рентабельності продаж), ми розглядаємо, яким чином різні продукти або послуги впливають на загальну рентабельність бізнесу. Це може допомогти ідентифікувати, які товари або послуги приносять найбільший прибуток, а які можуть бути менш прибутковими або навіть приносити збитки.

9 проблем, до яких призводить нерозуміння рентабельності товарів по категоріями

 1. Зменшення доходу: Нерозуміння фактичної рентабельності товарів може призвести до того, що ви вкладаєте більше грошей у товари, які приносять менше прибутку.
 2. Невірне ціноутворення: Не розуміючи, які товари є найбільш прибутковими, ви можете встановлювати ціни неправильно, що призведе до втрати клієнтів або до того, що ціни не покривають ваши витрати.
 3. Створення неоптимальних запасів: Якщо ви не знаєте, які товари приносять найбільшу вигоду, ви можете мати забагато товару, який не продається добре, а товари, які добре продаються, можуть бути в дефіциті.
 4. Невдала стратегія розвитку: Незнання рентабельності товарів може призвести до неефективних стратегічних рішень, наприклад, ви можете вибирати неоптимальні товари для додавання до асортименту або для реклами.
 5. Недостатня підготовка до переговорів з контрагентами та постачальниками: Знання про рентабельність товарів може допомогти в переговорах з постачальниками, дозволяючи вам встановлювати оптимальні ціни закупівлі.
 6. Зниження рентабельності бізнесу: Якщо ви продаєте товари з низькою рентабельністю, це може вплинути на загальну рентабельність вашого бізнесу.
 7. Неефективне розподілення ресурсів.
 8. Втрата можливостей для зростання продажів: Якщо ви знаєте, які товари є найбільш прибутковими, ви можете активувати їх просування, що передбачає зростання продажів.
 9. Відсутність інформації для прийняття рішень: Незнання рентабельності товарів може ускладнити процес прийняття рішень, оскільки ви не матимете достатньо інформації для обґрунтованого вибору. 

Звіт про рентабельність в Ordage

На початку господарської діяльності чимало бізнесів вираховує показник рентабельності за формулами, та у сервісі Ordage ми пропонуємо автоматичний звіт про рентабельність за видами товарів або послуг. Цей звіт містить ключову інформацію про виручку, загальні витрати, маржинальний прибуток і відсоток рентабельності.

 • Виручка: Це загальна сума грошей, яку компанія отримала від продажу товару або послуги.
 • Загальні витрати: Це сума витрат, які компанія понесла на виробництво або закупівлю товару або послуги.
 • Маржинальний прибуток: Це різниця між виручкою і загальними витратами. Це важливий показник, який показує, скільки грошей компанія заробляє на кожному проданому товарі або послузі, не враховуючи фіксовані витрати.
 • Відсоток рентабельності: Це відношення маржинального прибутку до виручки, виражене у відсотках. Чим вище цей показник, тим ефективніше компанія використовує свої ресурси.

Обліковуючи рентабельність, підприємці можуть бачити, які товари або послуги найбільш ефективні з точки зору рентабельності. Це допомагає приймати обґрунтовані рішення щодо того, на які товари або послуги треба зосередитись, які треба переглянути і як оптимізувати роботу підприємства. Використання звіту про рентабельність в Ordage стає цінним інструментом у ваших руках, що дозволяє управляти бізнесом більш ефективно і прибутково.

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу.