Договори з контрагентами в торгових та виробничих підприємствах: визначення, необхідність та важливість

Договори з контрагентами в торгових та виробничих підприємствах: визначення, необхідність та важливість

Що таке контрагенти та договори з контрагентами?

Контрагенти — будь-які особи, організації або підприємства, з якими ваш бізнес укладає договір про надання товарів або послуг. Договори з контрагентами, у свою чергу — це юридично обов'язкові документи, які визначають умови цієї взаємодії. Вони можуть включати в себе усе, від постачання сировини до надання консультативних послуг, всі регулювання відбуваються під час звірки з контрагентами (посилання на наступну статтю).

Договори з контрагентами — ключовий момент вашої взаємодії з контрагентом, оскільки він визначає чіткий зміст ваших домовленостей:

 1. Сторони договору. Повне ім'я, юридична адреса та інша ідентифікаційна інформація обох сторін договору.
 2. Предмет договору — що саме передбачає договір (товари, роботи, послуги тощо).
 3. Ціна та умови оплати: Договір повинен зазначати вартість товарів або послуг та умови оплати.
 4. Терміни виконання: В договорі вказуються терміни та графік виконання замовлень або надання послуг.
 5. Умови доставки або передачі результатів роботи: Тут визначаються відповідальність за доставку, місце доставки, способи перевезення, відповідальність за ризик випадкового знищення чи пошкодження товару.
 6. Права та обов'язки сторін: Детально описуються обов'язки і права кожної сторони договору.
 7. Умови вирішення спорів та претензій: Цей пункт включає положення про порядок подання та розгляду претензій, а також методи вирішення спорів, що можуть виникнути в процесі виконання договору.

Ці пункти є основними, але не вичерпними. В залежності від специфіки бізнесу можуть бути включені додаткові пункти, такі як конфіденційність, відповідальність сторін, варіанти розірвання договору та інші.

Чому важливо укладати договори з контрагентами?

 • Підтвердження взаємних обов'язків: Центральним елементом будь-якого договору є визначення того, що від кожної сторони очікують. Це може стосуватися відповідності якості, термінів поставки, цін та інших важливих параметрів.
 • Юридичний захист: У випадку невиконання або неналежного виконання умов договору, він служить юридичною основою для вимоги виконання умов або відшкодування збитків.
 • Стабільність діяльності: Договори з контрагентами дозволяють планувати та прогнозувати діяльність підприємства. Наприклад, виробниче підприємство може бути впевнене, що воно отримує необхідні матеріали вчасно та за визначеною ціною.

Договори з контрагентами в торгових та виробничих підприємствах

У торгових підприємствах договори на послуги/товари або договори на обслуговування з контрагентами, зазвичай, охоплюють угоди з постачальниками товарів та послуг. Це можуть бути угоди про постачання товарів для продажу, угоди про постачання обладнання або угоди про надання послуг, таких як ремонт або технічна підтримка.

Виробничі підприємства, в свою чергу, укладають договори не лише з постачальниками сировини та матеріалів, але й з покупцями готової продукції. Також вони можуть укладати контракти з підрядниками для виконання певних видів робіт, наприклад, ремонт та обслуговування обладнання.

Пов'язуйте замовлення з договорами контрагентів

Усередині сервісу Ordage ви можете внести дані про своїх контрагентів та укладені з ними договори, а головне — прив’язати їх до певних замовлень, щоб встановити документальну відповідність і порядок у обліку.

Це означає, що ви можете легко відслідковувати, як виконується кожне замовлення в контексті договору, що дозволяє впевненіше контролювати бізнес-процеси.

Чому це важливо?

 1. Централізований контроль: Сервіс Ordage дозволяє збирати всю інформацію про договори та замовлення в одному місці. Це спрощує управління процесами, надаючи можливість отримати загальний огляд виконання угод та відповідності замовлень умовам договорів.
 2. Ефективність у вирішенні проблем: Якщо замовлення не виконується відповідно до умов договору, це відразу видно в системі. Спеціальні алгоритми сервісу дозволяють виявити проблеми на ранніх стадіях та вчасно їх вирішити.
 3. Спрощення звітності: Оскільки всі дані зберігаються в системі, формування звітів стає набагато простішим. Ви можете легко генерувати звіти про виконання договорів та замовлень для внутрішнього аналізу або для подання контрагентам.

Використання сервісу Ordage для зв'язування виконання замовлень з умовами договорів з контрагентами відкриває нові можливості для ефективного управління бізнес-процесами, а звірка з контрагентами (перевірка зобов'язань перед контрагента або контрагента перед нами) і взагалі - обов'язковий бізнес-процес на кожному підприємстві.. З його допомогою можна максимально оптимізувати роботу, зменшивши ризики та підвищивши продуктивність. Це — зручне рішення для сучасного бізнесу, що дозволяє отримати перевагу в конкурентній боротьбі.

Розрахунки з контрагентами

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу.

Почати роботу в Ordage - легко!