Керування товарною номенклатурою товарів - легко, якщо з Ordage

Керування товарною номенклатурою товарів - легко, якщо з Ordage

Керування товарною номенклатурою товарів і матеріалів — це важливий процес на кожному товарному підприємстві. Номенклатура дозволяє підтримувати систематичний контроль над товарно-матеріальними цінностями, спрощує процес обліку і планування, а також допомагає забезпечити ефективне використання ресурсів.

Номенклатура на підприємстві - це систематизований перелік товарів, робіт, послуг, а також основних засобів, що використовуються в процесі діяльності підприємства.

Цей перелік може включати товари для продажу, сировину та матеріали для виробництва, готову продукцію, товари для внутрішнього використання, основні засоби (машини, обладнання, будівлі та інше), а також нематеріальні активи.

Номенклатура допомагає стандартизувати та систематизувати об'єкти управління на підприємстві, що спрощує процеси обліку, планування, аналізу та контролю. Це дає можливість вести точну статистику, проводити аналіз ефективності діяльності та оптимізувати бізнес-процеси.

На підприємствах керування номенклатурою та облік товарів зазвичай включає створення каталогу товарів і матеріалів, який описує характеристики кожного товару, включаючи назву, артикул, виробника, ціну та іншу важливу інформацію. Такий каталог може бути організований за різними критеріями, в залежності від потреб підприємства, і допомагає забезпечити правильне зберігання, використання і продаж товарів.

Керування номенклатурою на підприємстві відіграє ключову роль з кількох причин:

 1. Організація продуктів і послуг: Номенклатура дозволяє систематизувати та організувати всі продукти або послуги, які підприємство пропонує, що полегшує пошук та використання цієї інформації.
 2. Ефективний облік та відстеження товару: Керування номенклатурою дозволяє підприємству точно вести облік своїх товарів та послуг. Це важливо для визначення вартості запасів, контролю за запасами, розрахунку витрат на продажу та інших аспектів фінансового управління.
 3. Планування та прогнозування: Відслідковуючи продажі окремих елементів номенклатури, підприємства можуть краще прогнозувати попит, що сприяє ефективному плануванню закупівель і виробництва.
 4. Контроль якості: Якщо певний товар часто повертається або має негативні відгуки, це може вказувати на проблему з якістю, яку потрібно вирішити.
 5. Оптимізація ціноутворення: Відслідковуючи інформацію про вартість та продажі товарів або послуг, підприємства можуть оптимізувати свою цінову стратегію, що може збільшити прибуток.

Основи побудови номенклатури

Щоб визначити, які товари слід замовити у постачальників, необхідно визначити та пояснити співробітникам наступне:

 • Які категорії та види товарів ви пропонуєте? 
 • Які товари ви не маєте наміру продавати? 
 • Через які канали товари продаються? 
 • Це може бути тільки фізичний магазин? Інтернет-магазин? Маркетплейс? Соціальні мережі
 • Чи буде номенклатура для кожного магазину, якщо їх декілька, індивідуальною? 
 • Що робить вашу номенклатуру конкурентоспроможною? 
 • Яка ширина та глибина номенклатури? 
 • Скільки позицій повинно бути в номенклатурі? 
 • Як часто ви плануєте оновлювати номенклатуру?

Планування номенклатури завжди має короткостроковий характер, оскільки неможливо точно передбачити потреби покупців, появу нових товарів на ринку, непередбачені соціальні і економічні зміни.

Є два принципи формування номенклатури: 

 1. Коли магазин формує потреби покупців: він ввозить новий товар, тим самим повідомляючи покупця про новинки та тренди. 
 2. Коли покупці висловлюють бажання додати товар до номенклатури. Наприклад, у магазинах METRO біля виходу стоять стенди, де можна вручну записати, який товар ви хотіли б бачити на полицях магазину.

Але в будь-якому випадку, структуру номенклатури товарів у магазині формують попит, прибутковість та фінансові можливості бізнесу. Підприємець повинен акцентувати бажання покупців, залучати та утримувати клієнтів, завжди забезпечуючи наявність популярних товарів.

Основа структури номенклатури — це відділ “Номенклатура” в сервісі Ordage

Правильне формування номенклатури товару — це основа облікової системи, на якій базується не тільки вірний аналіз результатів торгівлі, але й правильна структура представлення товарів (на виробництві, в офлайн або в інтернет-магазині).

Використання автоматизованого сервісу для керування номенклатурою, як Ordage, може значно полегшити цей процес.

Система дозволяє вести деталізований облік всієї номенклатури товарів, включаючи кількість на складі, вартість, дату придбання, місце зберігання та іншу важливу інформацію. Вона також дозволяє вести облік постачальників, цін та договорів, що допомагає підтримувати порядок і забезпечує надійність даних.

Завдяки автоматизації, Ordage зменшує ризик помилок, пов'язаних з ручним введенням даних і підвищує продуктивність, оскільки співробітники можуть зосередитися на більш важливих задачах, а не на рутинному обліку. Він також допомагає підприємствам відстежувати зміни в номенклатурі в реальному часі, що підвищує ефективність управління запасами.

Приклади керування номенклатурою товарів та матеріалів можуть включати різні сценарії, в залежності від специфіки підприємства та його потреб. Декілька типових прикладів:

 1. Систематизація товарів. У компанії, що займається продажем електроніки, може бути велика кількість товарних позицій, включаючи різні моделі телефонів, комп'ютерів, телевізорів та іншої електроніки. Використовуючи сервіс Ordage, ця компанія може створити детальний каталог усіх товарів з точними характеристиками, кодами та цінами, що спрощує пошук і облік товарів.
 2. Планування запасів. Підприємство, що виробляє одяг, повинно планувати купівлю тканин, фурнітури та інших матеріалів. За допомогою Ordage можна вести облік всіх матеріалів, включаючи їх кількість на складі, ціни, постачальників, і таким чином планувати закупівлі, з урахуванням потреб виробництва.
 3. Облік витрат. Ресторану необхідно точно знати, скільки і яких продуктів використовується на кухні, для контролю витрат і визначення вартості страв. Використовуючи Ordage, можна вести деталізований облік всіх продуктів, що дозволить отримати повну картину витрат і допоможе в розробці оптимального меню.
 4. Відстеження поставок. Будівельній компанії необхідно відслідковувати доставку матеріалів, їх використання та витрати. Ordage дозволяє створити систему, яка відображає всі надходження, використання і залишки матеріалів, що допомагає контролювати використання ресурсів і планувати подальші закупівлі.

Використання Ordage для керування номенклатурою може стати важливим шагом на шляху до більш ефективного і продуктивного управління підприємством. Завдяки його можливостям автоматизації, підприємства можуть значно полегшити процес управління номенклатурою, забезпечити точність даних та підвищити продуктивність своєї роботи.

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу - https://my.ordage.com/page/register_form