Оборотність товару: що треба знати про цей важливий бізнес-показник

Оборотність товару: що треба знати про цей важливий бізнес-показник

Оборотність товару — це показник, який вимірює, наскільки ефективно підприємство використовує свої запаси. Це відношення вартості проданого товару до середнього залишку запасів за певний період часу.

Оборотність товару важлива, тому що вона допомагає компанії розуміти, наскільки ефективно компанія керує своїми запасами. Чим вище цей показник, тим краще. Висока оборотність товару свідчить про те, що компанія швидко продає свій товар, що зменшує ризик знецінення запасів та збільшує ліквідність, а також надає іншу інформацію, зокрема:

 • Ефективність управління запасами: Висока оборотність товару може свідчити про те, що компанія ефективно управляє своїми запасами, швидко перетворюючи товари в прибуток? отже це допомагає оцінити ефективність торгівлі та загальну вартість бізнесу.
 • Прогнозування попиту: Аналізуючи оборотність запасів, можна краще прогнозувати попит на товари та планувати закупівлі, що є важливою функцією для облікових saas-сервісів.
 • Оцінка ліквідності запасів: Автоматизація обліку оборотності також допомагає визначити, наскільки ліквідними є запаси (посилання на ст.9 з минулої партії) компанії. Якщо товар обертається повільно, це може свідчити про низьку ліквідність і потребу в оптимізації управління запасами.
 • Зменшення витрат: Компанія, яка ефективно керує оборотністю товару, може зменшити витрати на зберігання, покращити грошовий потік і підвищити загальну прибутковість.
 • Покращення сервісу клієнтів: Швидка оборотність товару забезпечує постійну наявність товарів, що забезпечує високий рівень обслуговування клієнтів.

Звіт про оборотність товару надає важливу інформацію, яка допомагає в управлінні бізнесом. Він включає:

 1. Швидкість продажу товару: Це дає уявлення про те, наскільки швидко товар продався в середньому за певний період.
 2. Запаси на складі: Це показує кількість товару, яка залишилася на складі після відпуску товарів.
 3. Час обігу запасів: Це показник, який вимірює, скільки днів в середньому потрібно, щоб повністю продати всі запаси товару.
 4. Вартість проданих товарів. 

Як незнання оборотності товару впливає на бізнес?

Незнання оборотності товару може викликати проблеми для вашого бізнесу:

 1. Неправильне використання запасів: Якщо ви не знаєте, як швидко товари реалізуються, ви можете втратити контроль над запасами. В результаті, можуть виникнути ситуації з перебором або недостачею товарів.
 2. Гроші "замерзають" в товарах: Якщо у вас занадто багато товару на складі, це означає, що гроші, які могли б бути використані для інших цілей, "замерзають".
 3. Товар може застаріти: Якщо товар довго зберігається, він може втратити свою актуальність, зноситися або старіти. Це веде до зниження прибутку.
 4. Клієнти йдуть до конкурентів: Якщо ви не встигаєте вчасно поповнювати запаси, ваші клієнти можуть піти до конкурентів.
 5. Зростання витрат на склад: Якщо у вас занадто багато товару, ви будете витрачати більше грошей на його зберігання, страхування та управління. 

Легке вирахування оборотності товару з Ordage

В Ordage ми надаємо звіт про оборотність товару як в кількісному, так і в грошовому виразі. За допомогою простого обліку оборотності ви можете легко відслідковувати обсяг продажів, середній залишок на складі, а також коефіцієнт оборотності товару

 1. Обсяг продажів: Це кількість товару, яка була продана за певний період часу. Ця інформація допомагає визначити, які товари є найпопулярнішими, а які - менш затребуваними.
 2. Середній залишок на складі: Це середнє значення кількості товару, який зберігається на складі за певний період часу. Цей показник допомагає управлінцям оцінити ефективність управління запасами і розуміти, чи є на складі надлишкові запаси, які можуть призвести до зайвих витрат.
 3. Коефіцієнт оборотності товару: Це відношення обсягу продажів до середнього залишку на складі за певний період. Чим вище цей коефіцієнт, тим швидше товар обертається, а отже, тим вища ефективність управління запасами.

Інформація, яку надає звіт  про оборотність товару, є вкрай необхідною для успішного ведення бізнесу (звіт про оборотність товару - один з важливіших звітів Ordage), тому вкрай важливо чимскоріш почати вести ефективний облік на підприємстві. Вона дозволяє бізнесу оцінити свою ефективність, визначити потребу в закупівлі нових товарів, планувати продажі та зробити прийняття рішень більш обґрунтованими і точними. Звіт про оборотність товару стає містком між запасами та продажами, що дає можливість максимізувати прибуток.

Порахувати обротність? Автоматично, якщо з Ordage!

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу.