Аналіз результатів торгівлі: головні показники роботи магазину

Аналіз результатів торгівлі: головні показники роботи магазину

Успішне функціонування магазина або торгового підприємства — це завжди результат добре організованої торгівельної діяльності. Однак, для досягнення поставлених цілей та забезпечення стабільного розвитку бізнесу необхідно постійно аналізувати його ефективність. Аналіз результатів торгівлі допомагає виявити слабкі місця, зрозуміти, які аспекти працюють ефективно, а які потребують оптимізації.

Навіщо аналізувати ефективність торгівлі?

Аналіз результатів торгівлі є важливою складовою успіху будь-якого бізнесу, цього вимагають від якісної програми обліку товару. Він допомагає підприємцям приймати обґрунтовані рішення, прогнозувати зміни ринку, впроваджувати ефективні стратегії та уникати збитків. Ось декілька основних причин, чому аналіз результатів торгівлі є важливим кроком для будь-якого підприємця:

 1. Виявлення ефективних та неефективних аспектів. Аналіз надходження/списання товару, оборотності товару, рентабельності товару допомагає ідентифікувати, які аспекти діяльності магазина працюють добре та приносять бажаний прибуток, а які потребують вдосконалення або повного перегляду.
 2. Оптимізація запасів. Аналіз допомагає визначити оптимальний рівень товарних запасів, що дозволяє уникнути надлишковості або нестачі товарів на складі.
 3. Прогнозування попиту. Аналіз ринку та продажів допомагає зрозуміти тенденції попиту та планувати постачання товарів заздалегідь.
 4. Управління збутом. Розуміння результатів торгівлі дозволяє ефективно керувати процесами збуту та привернення клієнтів.
 5. Виявлення потреб у персоналі. Аналіз допомагає визначити необхідність розширення або скорочення штату працівників залежно від обсягу роботи та потреб бізнесу.

Як аналізувати ефективність торгівлі на основі товарного обліку?

Для успішного аналізу результатів торгівлі необхідно використовувати певні методи та інструменти. Ось декілька кроків, які допоможуть здійснити аналіз:

 1. Збір даних. Перший крок — зібрати дані про всі аспекти торгівельної діяльності, такі як продажі, запаси, витрати, прибуток, рентабельність тощо.
 2. Обробка даних. Зібрані дані необхідно обробити та систематизувати. Використання спеціалізованих програм або сервісів обліку, таких як Ordage, допомагає автоматизувати цей процес та зберегти час і зусилля.
 3. Визначення ключових показників. На основі оброблених даних визначаються основні показники ефективності торгівлі, які допоможуть оцінити роботу магазина.
 4. Аналіз та порівняння. Для кожного показника виконується аналіз, порівняння з попередніми періодами або з плановими показниками.
 5. Висновки та прийняття рішень. На основі аналізу здійснюються висновки та приймаються рішення щодо оптимізації торгівельної діяльності.

💡 Основні параметри аналізу торгівлі:

Аналіз результатів торгівлі  в сервісах і програмах для обліку товарів базується на ряді ключових показників, які відображають ефективність роботи магазина. Розглянемо деякі з них:

 • Обсяг продажів. Цей показник визначає загальну суму грошей, яку отримав магазин за певний період часу. Він є одним з найважливіших показників, що відображають рівень популярності та попиту на товари.
 • Середній чек. Це середня сума, яку витрачає кожен клієнт при покупці. Зростання середнього чеку може свідчити про ефективність маркетингових акцій та стратегій продажу.
 • Рентабельність (посилання на ст. 20) Рентабельність відображає відношення чистого прибутку до загальних витрат. Вона допомагає визначити, наскільки прибутковим є бізнес і які аспекти необхідно оптимізувати для збільшення прибутку.
 • Прибутковість товарів. Деякі товари можуть бути більш прибутковими, ніж інші. Цей показник допомагає визначити, які товари приносять найбільший дохід і дозволяє зосередитися на них.
 • Рентабельність простору. Цей показник визначає ефективність використання простору магазина та допомагає планувати оптимальне розташування товарів та торгових зон.

Види прибутку та їх відмінності

Прибуток — це одна з головних цілей підприємницької діяльності. Проте, прибуток може мати декілька різних видів, які відрізняються за своїм джерелом та відмінностями. Давайте розглянемо деякі з них:

 1. Брутто-прибуток. Брутто-прибуток — загальна сума грошей, яка отримується від продажу товарів або послуг, не враховуючи жодних витрат, пов'язаних з виробництвом або закупівлею товарів. Він відображає чистий дохід, отриманий від головної діяльності магазина.
 2. Операційний прибуток. Операційний прибуток — це дохід, що залишається після вирахування всіх операційних витрат, таких як заробітна плата працівникам, оренда приміщення, рекламні витрати тощо.
 3. Чистий прибуток. Чистий прибуток — це сума грошей, яка залишається після оплати всіх видатків, включаючи операційні витрати, податки та інші зобов'язання. Він відображає фактичний прибуток, який залишається у підприємця після врахування всіх витрат.

Додаткові метрики для аналізу бізнесу

Для більш детального аналізу ефективності торгівлі, підприємцям може бути корисно враховувати додаткові метрики, які допомагають отримати більш повну картину стану бізнесу. Давайте розглянемо деякі з них:

 • Сума та кількість товару в оприбуткуваннях. Ця метрика дозволяє визначити обсяг товару, який було додано на склад протягом певного періоду.
 • Сума та кількість реалізацій. Ця метрика вказує на кількість товару, яка була продана протягом певного періоду, а також на загальний обсяг продажів.
 • Собівартість товару на складі і в реалізації. Ця метрика дозволяє визначити вартість виробництва або закупівлі товарів, які були реалізовані, і допомагає зрозуміти, яка частина витрат припадає на кожний товар.
 • Сума знижок реалізацій. Знижки є одним із ефективних інструментів привернення уваги покупців, але вони також можуть впливати на прибутковість. Даний показник допомагає визначити, наскільки значущим є використання знижок в торгівлі.
 • Націнка реалізацій. Визначає різницю між вартістю реалізації товару та його собівартістю. Даний показник допомагає оцінити ефективність стратегій ціноутворення.
 • Сума, кількість та собівартість поверненого товару. Відображає кількість і вартість товару, який був повернутий клієнтами, і дозволяє оцінити обсяг втрат.
 • Аналіз товарних запасів. Оцінка кількості товарів на складі, їх сумарної вартості за прайсовими цінами та собівартості допомагає забезпечити ефективне управління запасами і мінімізувати витрати на складське утримання.

Аналіз результатів торгівлі з сервісом Ordage

Аналіз результатів торгівлі може бути складним і трудомістким процесом, особливо для невеликих підприємств. Використання спеціалізованого сервісу, такого як Ordage, дозволяє забезпечити ефективний та швидкий аналіз всіх аспектів торгівлі. Ordage забезпечує управлінцям зручний доступ до всіх даних щодо продажів, запасів, витрат та прибутку, що дозволяє легко переглядати та аналізувати їх.

Деякі з функцій, які надає сервіс Ordage для аналізу результатів торгівлі:

 1. Звіти і аналітика.
  Ordage надає різноманітні звіти та аналітичні інструменти, що допомагають підприємцям отримувати доступ до потрібних даних і візуалізувати результати. скрін
 2. Порівняння періодів. Ordage дозволяє порівнювати результати між різними періодами, що допомагає виявляти тенденції та зміни в діяльності магазина. скрін
 3. Керування запасами. Сервіс допомагає визначити оптимальний рівень товарних запасів та виявляти найбільш популярні товари. скрін

Завдяки сервісу Ordage, аналіз результатів торгівлі стає більш доступним та ефективним процесом для підприємців. Автоматизація облікових процесів та представлення результатів у зрозумілій формі допомагає підприємцям приймати обґрунтовані рішення та розвивати свій бізнес. Аналіз результатів торгівлі є важливим інструментом для досягнення успіху і стабільного росту бізнесу.

Спробуйте повний функціонал Ordage протягом 14 днів безкоштовно

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу - https://my.ordage.com/page/register_form.