Ефективний товарний облік, управління запасами, маркетинг та ще 20 порад, як збільшити прибуток в магазині

Ефективний товарний облік, управління запасами, маркетинг та ще 20 порад, як збільшити прибуток в магазині

В сучасному конкурентному бізнес-середовищі сфера торгівлі, магазини все частіше стикаються з низькими маржами, змінним попитом, втратою товару через неефективну оптимізацію, в той час як головної метою будь-якого торгового підприємства залишається стабільно зростаюча прибутковість.

Загалом, ось 5 основних причин, які не дають масштабувати прибуток магазинам:

 • Невірно визначений попит. Якщо магазин не знає, що його клієнти хочуть купити, він не зможе вибрати правильні товари, встановити на них оптимальну ціну або зробити якісну рекламу.
 • Проблеми з товаром. Якщо магазин замовляє забагато/замало товару, товар приходить пізно або має погану якість, це може знизити прибуток.
 • Не ефективна реклама. Якщо магазин не робить рекламу, або робить її погано, він не зможе знайти нових клієнтів або зберегти старих.
 • Не оптимізовані витрати й товарний облік. Якщо магазин витрачає багато грошей на оренду, персонал, товари, фінансово не планує майбутню діяльність, бізнес може зіткнутися з неокупністю - тому питання: "Як вести облік?" стосується навіть маленького магазину, не те що торгівельних ланцюжків по всьому світі.

Щоб забезпечити успішну діяльність та стабільний прибуток, магазинам необхідно активно застосовувати стратегії та підходи для збільшення продажів та покращення ефективності управління. У цій статті ми розглянемо 23 ефективних способа, які допоможуть магазинам підвищити свої прибутки.

Маркетинг та продажі

 • Створіть ефективний веб-сайт та зрощуйте свою присутність в Інтернеті. Забезпечте своїй аудиторії зручний та привабливий онлайн-магазин, де вони можуть здійснювати покупки легко та швидко.
 • Залучайте клієнтів за допомогою програм лояльності. Розробіть програму винагород, бонусів або знижок для постійних клієнтів, що стимулює їх повертатися знову і знову. Проводьте рекламні акції та розпродажі. Спеціальні пропозиції та знижки залучають увагу клієнтів та стимулюють покупки.
 • Запропонуйте безкоштовну доставку або знижки при гуртових закупівлях. Це стимулює клієнтів здійснювати більші замовлення.

Клієнтське обслуговування

 • Навчайте свій персонал. Працівники — ключовий елемент у клієнтському обслуговуванні. Вони повинні мати необхідні знання про продукти та навички обслуговування, щоб відповісти на запитання клієнтів та надати їм найкращу допомогу. Регулярне навчання та розвиток персоналу допомагають підтримувати високий рівень обслуговування.
 • Зробіть процес покупки простим і зручним. Усуньте будь-які перешкоди, що можуть відлякувати покупців. Це може включати зручну систему оплати, швидке обслуговування на касі, легкий процес повернення товарів, і так далі.
 • Впроваджуйте персоналізоване обслуговування. Сучасні покупці цінують індивідуальний підхід. Використовуйте дані про покупців, щоб надавати їм персоналізовані пропозиції та рекомендації.
 • Надавайте високоякісний сервіс після продажу. Післяпродажний сервіс включає в себе гарантійне обслуговування, технічну підтримку, обслуговування, ремонт, і т.д. Він створює довіру і лояльність клієнтів, що в кінцевому результаті підвищує виторг.
 • Аналізуйте клієнтський фідбек. Збирайте відгуки клієнтів та використовуйте ці дані для покращення вашого сервісу. Це покаже вашим клієнтам, що ви цінуєте їх думку і готові робити зміни для покращення їхнього досвіду.

Оптимізація товарного обліку з Ordage

Ordage — інтегрована система управління товарами, матеріалами, складами, і, загалом, бізнесом, яка спеціально розроблена для ефективного ведення виробничого, складського та товарного контролю. Як Ordage допомагає магазинам у підвищенні прибутковості та оптимізації процесів:

 1. Ефективне управління номенклатурою товарів. Ordage дозволяє стежити за кількістю товарів на складі, спростити ведення товарного обліку в магазині,  контролювати рух товарів та розраховувати оптимальні рівні запасів. 
 2. Оптимізація закупівель. Система аналізує історію продажів та прогнозує попит, що допомагає зробити точні та обґрунтовані замовлення у постачальників. 
 3. Моніторинг витрат та рентабельності. Ordage дозволяє аналізувати витрати на товари та послуги, визначати рентабельність товарів та оптимізувати асортимент. 
 4. Автоматизація обліку фінансів. Завдяки Ordage, магазин може легко вести облік доходів і витрат, контролювати рух коштів та виконувати розрахунки з постачальниками та клієнтами. 
 5. Запобігання нестач, плутанини в надходженні та відвантаженні продукції, що прямо впливає на продажі. 
 6. Швидка інвентаризація без припинення роботи складу, а значить, і роботи всього підприємства.

Ефективність та прибутковість магазину залежать від багатьох факторів, від маркетингових стратегій до ефективного управління товарним обліком та логістикою, зокрема спеціальними програмами товарного обліку в магазині. Застосування наведених вище способів та впровадження системи Ordage допоможуть вашому торгівельному підприємству зростати та процвітати в сучасному ринковому середовищі.

Ordage — це комплексна система управління виробництвом і складом, що забезпечують ефективну діяльність торгівельних підприємств. Це дозволяє ефективно вести товарний і виробничий облік, обраховувати собівартість, керувати замовленнями, планувати виробництво, аналізувати продажі. Користування сервісом може стати ключовим фактором у досягненні успіху та стабільної прибутковості для вашого магазину. Впроваджуйте інновації та ефективні підходи, і ваш бізнес обов'язково знайде свій успіх на ринку.

Спробуйте Ordage протягом 14 днів безкоштовно

Спробуйте весь функціонал Ordage без оплати або отримайте безкоштовну консультацію щодо можливостей Ordage для вашого бізнесу - https://my.ordage.com/page/register_form.